10 października 2019 roku uczniowie 3 klasy technikum wzięli udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki zorganizowanym na Uniwersytecie Ekonomicznym – Filia w Jeleniej Górze. Pierwsze zajęcia dotyczyły inwestowania. Poprowadził je Pan dr Wojciech Krawiec. Uczniowie mieli okazję zgłębić wiedzę z zakresu tematyki funduszy inwestycyjnych oraz dowiedzieć się na czym polega oszczędzanie i inwestowanie. W  grze zespołowej pierwsze miejsce zajęli Wiktoria Mękal, Jakub Rulkowski oraz Dominika Gocko. Następnym tematem warsztatów było sprawdzenie wiedzy z zakresu ekonomii. Przygotowano quiz o nazwie awantura o kasę. Uczniowie korzystając z aplikacji Kahoot odpowiadali na pytania z zakresu mikro i makroekonomii, podatków itp. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Mękal, drugie Jakub Rulkowski a trzecie Ewa Błaszczyk. Serdeczne podziękowania składamy dla Koła Naukowego Finansista za bardzo interesującą grę. Po owocnym zgłębianiu wiedzy mieliśmy okazję zapoznać się ze strukturami Filii. Odwiedziliśmy m.in. siedzibę  Wirtualnej Firmy Konsultingowej działającej na Uniwersytecie. Dopełnieniem naszej wycieczki było zrobienie pamiątkowego zdjęcia przy jelonku ekonomku wykonanym przez nauczycieli naszej Szkoły.