W dniach 17-19.11.2015. w Biurze Wystaw Artystycznych uczniowie liceum plastycznego brali udział w warsztatach prowadzonych przez artystę i reżysera Yacha Paszkiewicza. Zapoznał on uczestników ze sztuką tworzenia wideoklipu, animacji oraz przybliżył świat muzyki i multimediów. Materiałem do realizacji dzieła filmowego były tworzone przez uczestników zajęć rysunki, proste animacje, kolaże – wszystko to przy użyciu tradycyjnych narzędzi i materiałów: papieru, farb, kredek, nożyczek.
W ciągu trzech dni trwania warsztatów grupa uczestników była traktowana jako zespół twórców i zarazem realizatorów dzieła filmowego. Pierwsza część zajęć, koncepcyjna, polegała na analizie tekstu i warstwy muzycznej utworu, w trakcie której rodziły się pomysły scenariuszowe.
Drugi dzień poświęcony był fazie realizacji filmu. Uczestnicy poznali podstawowe elementy pracy operatorskiej w studio, takie jak obsługa sprzętu rejestrującego, podstawy oświetlenia ekranu „bluebox”, sposób organizacji planu filmowego.
Trzeci dzień był poświęcony postprodukcji i montażowi teledysku. Całość kończyła projekcja filmu i jego publikacja w Internecie.