Uczniowie  Technikum wysoko ocenieni za realizacje i prezentację UCZNIOWSKIEGO MINI PROJEKTU  BADAWCZEGO W ZAKRESIE INNOWACYJNEGO ZASTOSOWANIA W PRAKTYCE  WIEDZY
w zawodzie fototechnik i  technik organizacji reklamy.

Przez cztery miesiące uczniowie technikum pod merytoryczna opieką nauczycieli, pracowali realizując nowatorskie mini projekty badawcze w ramach projektu pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”.

W zawodzie fototechnik zespół w składzie:

  • Wiktoria Ciepiela
  • Nikola Malinowska
  • Szymon Bialic

uzyskał najwyższe noty i zdobył I miejsce za realizację projektu „Szkolna telewizja”. Opiekunem grupy był  mgr Krzysztof Zwoliński.

W ramach projektu  zostały zrealizowane autorskie filmy animowane, które złożyły się w jeden „program”, prezentowany na holu szkoły. Ten pomysł bardzo spodobał się jury konkursu,  któremu przewodniczył prof. Andrzej Bator- wykładowca ASP we Wrocławiu. Jury przyznało autorom projektu maksymalną ilość punktów. Naszym uczniom zaproponowano w przyszłości studiowanie fotografii i multimediów we Wrocławiu.

W zawodzie technik organizacji reklamy zespół w składzie:

  • Roksana Jarzyńska
  • Daria Szpecht
  • Małgorzata Waniewska

zdobył II miejsce za realizację projektu Corporate Identity – System Identyfikacji Wizualnej Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze. Uczennicami opiekowały się mgr Aneta Salus i mgr Izabela Czerwińska.

Realizacja projektu polegała na stworzeniu kompleksowego systemu identyfikacji wizualnej naszej szkoły. Projekt ten wymagał dużego zaangażowania wszystkich uczestników. Produktami końcowymi, wytworzonymi w ramach projektu są:

  1. Księga zasad Systemu Identyfikacji Wizualnej Szkoły.
  2. Zestaw nośników Systemu Identyfikacji Wizualnej Szkoły
  3. Przykładowy zestaw gadżetów reklamowych (teczki, długopisy, kubki, pen-drive’y).

Trudno sobie wyobrazić skuteczne działanie jakiejkolwiek organizacji na współczesnym rynku bez podstawowych nośników identyfikacji. Efekty pracy zespołu będą świetnie promowały szkołę.

Gratulujemy!!!