W dniu 14.03.2024 w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych odbyła się już ósma edycja konkursu Młodego Informatyka. Uczniowie brali udział w trzech konkurencjach: tworzenie strony WWW, zarabianie wtyków rj45 oraz ogólny test wiedzy z dziedziny informatyki. W konkursie wzięło udział 5 uczniów ze szkół podstawowych z województwa dolnośląskiego. Dzięki naszym sponsorom, żaden z uczestników nie opuścił murów naszej szkoły z pustymi rękami. Wielkie podziękowania za ufundowanie nagród dla sponsorów takich jak: CodeTwo , Galeria Sudecka Kino Helios i Urząd Miasta Kowary , którzy obdarowali uczestników wieloma ciekawymi nagrodami. Konkurs ponownie okazał się okazją do miłego spędzenia czasu, świetną zabawą połączoną z nauką, co niejednokrotnie powtarzali uczestnicy. Pierwsze miejsce zajął Kuba Pudłowski z SP w Mysłakowicach. Drugie miejsce zajęła Róża Bojczuk z SP 13 w Jeleniej Górze. Trzecie miejsce wywalczyła sobie Zuzanna Gontko również z SP13 w Jeleniej Górze. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w konkursie jak i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten konkurs mógł się odbyć. Do zobaczenia w kolejnych edycjach.