7 lutego dzieci z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola Nr 14 w Jeleniej Górze, z grupy Stokrotki, odwiedziły pracownię rzeźby Liceum Plastycznego w Rzemiosłach. Warsztaty poprowadziła nauczycielka – Pani Ada Tymon – Mrozik. Dzieci miały za zadanie stworzenie z gliny płaskorzeźby w negatywie przedstawiającej motyla. Przedszkolakom, którzy ochoczo wzięli się do pracy, pomagali uczniowie pierwszej klasy Liceum Plastycznego. Glinę najpierw trzeba było uformować do postaci płaskiego walca przy pomocy drewnianych narzędzi, następnie dzieci odciskały różne przedmioty o ciekawej fakturze tworząc zarys motyla. Tworzenie i formowanie gliny to świetna zabawa. Dzięki takim artystycznym działaniom przedszkolaki nabierają nowych manualnych umiejętności i pewności siebie. W czasie oczekiwania na zastygnięcie odlewów dzieci zwiedziły bogato wyposażone pracownie Rzemiosł.