14 grudnia 2019 r. w Naszej Szkole odbył się Świąteczny Turniej Szachowy. Organizatorami byli Jeleniogórski Klub Szachowy „Jelonka” i ZSRART. W turnieju wzięło udział 110 uczestników w czterech kategoriach szachowych. W kategorii Open A pierwsze miejsce zajął Jakub Bartłomowicz, drugie miejsce zajął – Aleksander Wilk, trzecie miejsce – Oskar Perek. Pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Wiktoria Janikowska. W kategorii Open B pierwsze miejsce zajął Paweł Świątkowski, drugie – Cyprian Łoniewski, trzecie – Radosław Grzelczak. Najlepsza wśród dziewcząt była Weronka Sękiewicz. W kategorii Open C pierwsze miejsce zdobył Maciej Wolski, drugie – Igor Domaradzki, trzecie – Aleksandra Gerono. Nagrodę dla najlepszej wśród dziewcząt otrzymała Hanna Kowaleczko. W kategorii Open D pierwsze miejsce zajął Patryk Bąk, drugie – Maksymilian Janeczek, trzecie – Wojciech Staniów. Najlepszą dziewczyną w tej kategorii została Liliana Łoniewska. Szczegółowe informację na temat uczestników turnieju i wyników możemy zobaczyć na stronie:  http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_6869/

W tym samym czasie w Szkole odbywał się Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym uczestnicy turnieju i ich opiekunowie mogli kupić sobie kawałek pysznego ciasta oraz różnego rodzaju ozdoby wykonane własnoręcznie przez uczniów Rzemiosł. W  chwilach wolnych od szachów uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach z cyklu „Sobota z pasją” przygotowanych przez nauczycieli szkoły. Tym razem były to zajęcia w pracowniach stolarskich oraz szkła artystycznego pod nazwą „Drewniane, szklane czy malowane ozdoby świąteczne”. Goście mogli przy okazji zwiedzić bogato wyposażone pracownie szkoły.

Autorzy fotografii: Julia Hachulska 1 Fg, Wiktoria Lisiecka 1 Fg, Gabriela Węsek 3 D/F i Wiktoria Szczerba 4 F/I