Wizyta „Tygrysków” z jeleniogórskiego Przedszkola nr 10 w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych zainicjowała obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Przedszkolaki, podczas przeprowadzonej przez panią Ewę Mickiewicz otwartej lekcji bibliotecznej, poznały tajniki ilustracji książkowych, różnorodność formy i bogactwo treści zawartych w wybranych przez prowadzącą bajkach. Następnie dzieci podjęły się próby wykreowania własnych ilustracji książkowych, które następnie ocenione zostały przez jury i nagrodzone. Inspirujący dla przedszkolaków okazał się nie tylko wykład p.Mickiewicz, ale także interpretacja bajki Marii Terlikowskiej „Przygody kropli wody”, którą z okazji Dnia Głośnego Czytania zainscenizowały uczennice Liceum Plastycznego, Anna Juszczyk i Martyna Majda. Przedszkolaki miały także szansę zwiedzić szkolną pracownie fotograficzno – filmową, gdzie uczniowie klasy 1 F wykonali im sesję w profesjonalnym studiu. Zdjęcia zostały edytowane w programie Photoshop. Przedszkolaki zwiedziły też pracownie Liceum Plastycznego, szkolną galerię oraz gabinet dyrektora. A na zakończenie uczniowie klasy I Liceum Plastycznego pożegnali „Tygryski” piosenką Lany Tel Rey.