Dnia 11 października uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w rajdzie lingwistyczno – krajoznawczym zorganizowanym w ramach projektu „Moja Mała – Sudety Zachodnie”. W tym dniu gimnazjaliści z klasy 3C udali się do Muzeum Przyrodniczego, w którym odbyła się pierwsza część zmagań, a mianowicie test językowy, sprawdzający znajomość niemieckich i angielskich nazw roślin, drzew i zwierząt żyjących na terenie Sudetów Zachodnich. Po tej części grupy pojechały do Sobieszowa, skąd czerwonym i czarnym szlakiem udały się na Zamek Chojnik. Po zjedzeniu przepysznych pierogów i nabraniu sił przedstawili swoje interpretacje znanych legend, które także podlegały ocenie. Na koniec jury, składające się z opiekunów grup, punktowało reklamy Chojnika w języku obcym. Grupa niemiecka w składzie: Amelia Rosińska, Nikola Nowokuńska, Natalia Tatarenko, Oskar Wiśniewski i Patrycja Machnik zdobyła pierwsze miejsce ????. Natomiast grupa angielska w składzie: Wiktoria Zawada, Aleksandra Szyller, Nikoletta Daćko, Piotr Kołodziej i Wiktoria Kołodziej zdobyła trzecie miejsce. Opiekunem była Pani Magdalena Baniewska, która przygotowała obydwie grupy językowe do udziału w tym rajdzie.

Zdjęcia: Pani Magdalena Baniewska