20 kwietnia Liceum Plastyczne gościło grupę osób z Domu Dziecka w Przesiece. Zorganizowano im warsztaty malarskie w bogato wyposażonej pracowni artystycznej. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Pani Ewa Kopeć-Kotulska, która na co dzień prowadzi zajęcia ze szkła artystycznego cieszące się dużym zainteresowaniem. Warsztaty poprowadziła artystka malarka – Julia Znamienkiewicz. Dużym zaangażowaniem i pomocą wykazali się również uczniowie szkoły, którzy roztoczyli opiekę nad dziećmi. Powstałe na warsztatach prace upiększą placówkę w Przesiece. To wyjątkowa i szlachetna inicjatywa Rzemiosł dla uzdolnionych artystycznie dzieci. Zadowoleni goście zapowiedzieli chęć dalszej współpracy z Liceum Plastycznym w Rzemiosłach.