06 i 07 kwietnia 2018 r. licznie przybyli do Rzemiosł uczniowie gimnazjów w ramach Dni Otwartych Szkoły  mieli okazję skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. Udostępniono dla nich bogato wyposażone pracownie zawodowe.

Rzemiosła gościły młodzież z Jeleniej Góry oraz takich miejscowości jak: Chojnów, Gryfów, Jerzmanków, Kamienna Góra, Szklarska Poręba, Ścięgny, Wleń i Zgorzelec.

Przyszli informatycy składali elementy komputerów; kandydaci na specjalistów od reklamy zajęli się grafiką komputerową i gadżetami reklamowymi. Miłośnicy stolarstwa wykonali pamiątki „czarując” w drewnie. Osoby pasjonujące się fotografią mogły skorzystać z bogato wyposażonej nowej sali multimedialnej.

W ramach Dni Otwartych odbyły się również kolejne już zajęcia przygotowawcze do egzaminu do Liceum Plastycznego. Kandydaci pod okiem nauczycieli i doświadczonych uczniów starszych klas starali się jak najlepiej naszkicować pozującą postać. Dodatkowo zapoznali się ze specyfiką zajęć ze snycerstwa, szkła artystycznego i fotografii artystycznej.

„Jest tutaj dużo interesujących rzeczy, które chciałabym spróbować, ale wybrać mogę tylko jeden kierunek” mówiła Olga z Gimnazjum Nr 4 w Jeleniej Górze

„Młode osoby powinny same decydować o wyborze szkoły, aby z pasją i zamiłowaniem wykonywać w przyszłości swoją pracę” zauważyć rodzic, który swoja córkę przywiózł ze Zgorzelca.