Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego „DREMA” w Poznań 2017

W tym roku  15 września uczniowie naszej szkoły reprezentujący kierunek kształcenia technik technologii drewna oraz technika organizacji reklamy odwiedzili Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego „DREMA” w Poznaniu.

W trakcie trwania wystawy uczniowie mogli nie tylko zobaczyć nowoczesny park maszynowy ale również przetestować jak poszczególne narzędzia sprawdzają się
w codziennej pracy. Nawiązali kontakty z przedstawicielami wielu firm z branży drzewnej oraz wzięli udział  w wielu konkursach np.: rzeźba w drewnie, wbijanie gwoździ czy precyzyjne wkręcanie wkrętów.

Najważniejszym punktem targów było rozstrzygnięcie konkursu organizowanego co roku w ramach targów   „Wyczarowane z Drewna„, a dedykowany uczniom klas
o profilu drzewnym. To dzięki takim konkursom młodzi konstruktorzy mogą zaprezentować swoje umiejętności profesjonalistom odwiedzającym targi. Prace musiały spełniać wymogi ustalone w regulaminie to jest oryginalność, wykonanie
z drewna lub materiałów drewnopochodnych i stanowić przedmioty, które nie były wykonywane dotąd powszechnie z tego surowca

Tegorocznym zwycięzcom został Daniel Pasiukiewicz uczeń klasy 4DR dzięki modelowi  ręczny karabin maszynowy. Praca wykonywana był około półtora roku,
a opiekunem naszego ucznia był pan Przemysław Niedbalski. Szkoła otrzymała nagrodę pieniężną na doposażenie pracowni technologii drewna, a Międzynarodowe Targi Poznańskie pokryły koszt wyjazdu młodzieży na targi. Sam Daniel został nagrodzony wieloma narzędziami niezbędnymi w pracy.