W dniu 19.09.2014r. przy wsparciu Rady Rodziców, uczniowie naszej szkoły, w tym głównie „technikum technologii drewna”, wyjechali o godzinie 5.30 z terenu szkoły, na autokarową wycieczkę zawodoznawczą na Międzynarodowe Tagi DREMA FURNICA 2014 do Poznania.

Celem wycieczki było zapoznanie się z kompleksową ofertą w zakresie komponentów do produkcji mebli oraz z ofertą najnowocześniejszych maszyn i urządzeń dla sektora drzewnego. Od 9 lat Drema jest jedynym branżowym wydarzeniem w Polsce będącym na liście 14 największych światowych wystaw, popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna Eumabois.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem zapoznawali się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami z zakresu materiałów, techniki i technologii w branży drzewnej oferowanymi przez producentów zarówno krajowych jak i zagranicznych.
O godzinie 14.00 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Wyczarowane z Drewna – chodziło w nim o wykonanie przedmiotu, który na co dzień nie powstaje z drewna. Zwycięską pracą
zostało „drewniane działo przeciwlotnicze” wykonane przez ucznia Technikum Drzewne w Garbatce – Letnisku. Główna nagroda, która trafiła do szkoły to pilarka formatowa FELDER K500 o wartości 18 450 zł brutto, ufundowana przez firmę FELDER-GROUP Polska. Uczeń – zwycięzca konkursu został nagrodzony elektronarzędziami ufundowanymi przez firmę Tooltechnic Systems Polska, przedstawiciela marek Festool i Protool.
Mogliśmy również obserwować Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, w których zawodnicy na czas pięcioma uderzeniami młotka wbijali 3,5-calowe gwoździe w drewnianą kantówkę. Nagrodą dla zwycięscy była pilarka formatowa Robland E 300 – 1700 od KMA Maszyny Gorzów Wielkopolski o wartości 15 000 zł netto.
W trakcie zwiedzania stoisk na targach, uczniowie mogli również zaobserwować rożne formy prezentacji i promocji oferowanych wyrobów, co jest elementem programu nauczania w „technikum reklamy”.
Kolejna edycja Targów odbędzie się 6-9 października 2015, w których mamy nadzieję również uczestniczyć.
Do szkoły przyjechaliśmy o godzinie 19.30, mając w pamięci miłe wrażenia pozostawione z uczestnictwa w wycieczce do Poznania.

Opiekunowie wycieczki: Ryszard Dudek, Przemysław Niedbalski.