W dniu 25 kwietnia w Książnicy Karkonoskiej została otwarta wystawa pn. „Inspiracje”. Na wystawie prezentowane są prace uczniów Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. S. Wyspiańskiego w Jeleniej Górze kształcących się na specjalizacji fotografia artystyczna w Liceum Plastycznym oraz na kierunku fototechnik.

Możemy oglądać prace powstałe w różnych technikach. Są one niewątpliwie efektem początków fotograficznej przygody młodych ludzi. Mimo to efekty ich działań, wskazują na dużą pomysłowość, wyobraźnię tak ważną w każdej dziedzinie sztuki. Inną cechą prezentowanych prac jest świadomy dobór różnych technik powstawania zdjęć, które uczniowie mogą poznawać w procesie nauczania. I tak między innymi możemy zobaczyć efekty uzyskiwane drogą cyfrowego montażu, fotografii pinholowej i klasycznej, grafiki komputerowej czy też wykorzystania długich czasów naświetleń.
Zapraszamy młodych ludzi do własnej oceny i refleksji nad pracami. Zachęcamy do odwiedzenia Galerii w Książnicy Karkonoskiej.
W wystawie wzięli udział następujący uczniowie Liceum Plastycznego: Patrycja Ciesiulewicz, Agata Grasza, Paulina Dzika, Katarzyna Jastrząb, Justyna Kuleta, Aneta Potaś, Kamila Szpala, Tomasz Wiśniewski.