3 czerwca 2017 r. kolejny raz gościliśmy młodzież oraz ich rodziców w murach naszej szkoły na bezpłatnych warsztatach zorganizowanych w ramach dni otwartych. Oferta zajęć artystycznych obejmowała warsztaty projektowania mody, fotograficzne, drzewne, reklamowe, informatyczne oraz snycerskie.

Już od godziny 9:00 Roberta Borowiec, studentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie oraz absolwentka naszej szkoły prowadziła zajęcia poświęcone De-konstrukcji koszuli męskiej. Projektanci wykazali się dużą kreatywnością tworząc ze zwykłych koszul wspaniałe stroje.

Młodzi adepci fotografii uczestniczyli w zajęciach z cyklu „ Malowane światłem” oraz pracowali w studio fotograficznym z użyciem softboxów wykonując zdjęcia portretowe.

Kolejne warsztaty odbywały się w pracowniach zawodowych technikum technologii drewna – „Zabawa w drewnie” i jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem. W ramach zajęć wykonywano wyrzynanie krzywoliniowe w płycie MDF i sklejce, wypalanie pirografem w płycie MDF i sklejce, prace snycerskie w płycie MDF oraz montaż i wykańczanie „drobnych” wyrobów stolarskich.

W zajęciach pracowni montażu uczestniczyła grupa uczniów szkoły podstawowej wraz z opiekunem ze Świetlicy Środowiskowej „Harcówka”. Podczas warsztatów uczestnicy wykonywali własne projekty reklamy, wycinali na ploterze oraz przenosili na wybrane podłoże.

W ramach projektowania aplikacji internetowych zebrani nabywali podstawowe umiejętności z zakresu tworzenia stron internetowych, tworzyli elementy strony w języku HTML 5, nadawali im odpowiedni wygląd za pomocą stylów CSS oraz wzbogacali o aplikacje JavaScript.

Odbyły się również warsztaty w pracowni snycerskiej Liceum Plastycznego. W zajęciach drzeworytniczych młodzież realizowała własne lub na podstawie wzorów prace w materiałach drzewnych oraz odbitki graficzne na papierze.