Zapraszamy kandydatów do Liceum Sztuk Plastycznych na egzamin wstępny 10 czerwca  2022 roku o godz. 10.00.  Uwaga! Zdanie egzaminu wstępnego (badającego uzdolnienia plastyczne)  jest podstawą do dalszej kwalifikacji kandydatów. Więcej informacji w zakładce „Regulamin naboru do Liceum Sztuk Plastycznych : https://zsart.edu.pl/2022/02/25/regulamin-naboru-do-liceum-sztuk-plastycznych-po-szkole-podstawowej-rok-szkolny-2022-2023/

W okresie wiosennym organizujemy bezpłatne konsultacje, zajęcia z rysunku i malarstwa oraz inne zajęcia warsztatowe i promocyjne po to , aby przybliżyć wam specyfikę szkoły i przygotować was do egzaminu. Jeżeli kogoś nie było, to nic się nie stało. Ostatnie zajęcia przed egzaminami przeprowadzimy w dniu 20 maja 2022 r. w godz. 15.00 do około 17.00 – 17.30.   Jeśli ktoś ma pytania i chciałby skorzystać jeszcze z indywidualnych konsultacji to proszę pisać i wysyłać zdjęcia swoich prac na e-mail: rekrutacja.plastyk.jg@gmail.com

Zadania na egzaminie wstępnym praktycznym:

Rysunek – format A3 – postać siedząca, (czas pracy 50 minut), malarstwo – martwa natura  ( kolorowe elementy składowe np. butelka, dzbanek, jabłko, draperia – czyli materiały  tekstylne) – format A3 (czas pracy 50 minut) i kompozycja rzeźbiarska z papieru z wyobraźni na zadany temat (czas pracy 50 minut) – cięcie, gięcie, rwanie i klejenie.

Egzamin wstępny ustny: jest rozmową na tematy związane z różnymi dziedzinami sztuk plastycznych ( można wcześniej przygotować sobie i omówić na egzaminie twórczość ulubionego artysty, ulubionej epoki lub stylu, czy wydarzenia artystycznego).  Kandydaci będą na tej rozmowie w towarzystwie innych kandydatów (zapraszamy po trzy osoby, chyba że ktoś życzy sobie indywidualnie)

Proszę przynieść: blok A3, ołówki, gumkę, farby wodne – tempery lub akryle, nożyczki, klej, taśmę klejącą przezroczystą.

Przypominam, że egzamin odbędzie się 10 czerwca (piątek) 2022 o godz. 10.00 w pracowniach artystycznych naszej szkoły i potrwa do około godz.13.00. Na teren szkoły można wjechać od ul. Staszica od strony boiska szkolnego.  Rodzicom możemy pokazać inne pracownie szkolne, galerię i odpowiedzieć na pytania związane z naszą szkołą.

UWAGA. Ważne. Proszę o rejestrację do 31 maja i wybór naszej szkoły na stronie: https://dolnoslaskie.edu.com.pl/kandydat

Jeżeli ktoś się spóźni proszę o kontakt z sekretariatem szkoły, gdyż system komputerowy prawdopodobnie będzie blokował wybór naszej szkoły. Proszę również składać podania do burs szkolnych:

https://www.zspu.jgora.pl/

http://bursa1.jeleniagora.pl/

Do zobaczenia na egzaminie. Zero stresu i uśmiech na twarzy!