W Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego  w Częstochowie prezentowana była wystawa  prac dyplomowych z dwóch ostatnich lat uczniów szkół plastycznych z południowo-zachodniej części Polski.  Powstały one w trudnej, pandemicznej rzeczywistości, co pozwoliło młodym ludziom spojrzeć na otaczający świat z innej perspektywy. Na wystawie tej prezentowane były prace dyplomowe również i naszych uczniów.

W prezentacji brały udział szkoły z makroregionu, czyli z województw: łódzkiego, śląskiego i dolnośląskiego. Prace prezentują wszystkie dziedziny sztuki, których specjalizacje są w danej szkole. Prace uczniów osiemnastu szkół z: Bielska-Białej, Cieszyna, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Jeleniej Góry, Katowic, Łodzi, Nysy, Opola, Raciborza, Tarnowskich Gór, Tomaszowa Mazowieckiego, Wodzisławia Śląskiego, Wrocławia, Zabrza, Zduńskiej Woli, Żor przedstawione były w szkolnej galerii wystawienniczej, sali gimnastycznej i na korytarzach częstochowskiego „Plastyka”. Wszystkie prace można obejrzeć w galerii wirtualnej: http://plastyk.czest.pl/biennale-2021/

Prace prezentowane poniżej:

LSP Jelenia Góra  – Emil Podrez – 2021 „Possibile”

LSP Jelenia Góra -Justyna Dżaman -2020 „Szczyt dna”

LSP Jelenia Góra -Milena Karolczuk -2020 „Meduza”

LSP Jelenia Góra -Paula Lis -2020 „Geometria”

LSP Jelenia Góra -Weronika Soprych -2021 „Wertepy”