Uczennice klasy pierwszej Technikum Przemysłu Mody oraz Technikum Fotografii i  Multimediów wzięły udział w akcji „Wirtualny spacer po świecie bajek”, którego organizatorem jest Pani Katarzyna Fąfrowicz wychowawca grupy II w Niepublicznym Przedszkolu Tuptuś.

Przedszkolaki bardzo ucieszyły się z bajek czytanych przez nasze uczennice. Cieszy nas fakt, że młode osoby, chcą wspierać rozwój maluchów. Nie trzeba przecież nikomu tłumaczyć, jak ważne jest czytanie dzieciom. To właśnie język jest podstawowym narzędziem myślenia, komunikacji z ludźmi, zdobywania wiedzy i udziału w kulturze. Sprawność językowa ma  ogromny wpływ na sukces szkolny i życiowy dziecka. A nauczyć się go można właśnie przez czytanie.

Karolina Kawałko namówiła swoje koleżanki do nagrania bajek i wzięcia udziału w projekcie Przedszkola. Poza Karoliną bajki nagrały:  Weronika Libersbach, Aleksandra Oleksiuk, Hanna Godlewska, Wiktoria Małańczuk, Nicola Budnik.

Serdecznie dziękujemy za podjętą inicjatywę.