W dniu dzisiejszym odbyło się wręczenie nagród w konkursie fotograficznym „Lokalna historia w obiektywie” organizowanego przez Fundację Dziedzictwa Kulturowego „Domus salvus” w ramach programu grantowego PKN Orlen „Moje miejsce na Ziemi” przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Wleń. Celem konkursu było szerzenie świadomości historycznej oraz poszanowanie i zrozumienie otaczającego nas dziedzictwa kulturowego.

Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły.

I miejsce w kategorii od 16 roku życia zdobyła Amelia Wesołowska. Jury nagrodę tę przyznało za za ujęcie mostu w Pilchowicach, które odzwierciedla chmury, które nad tym mostem ostatnio zawisły.

II miejsce w kategorii do 16 roku życia zdobyła Sonia Otuagoma. Jej praca została doceniona za intrygujące i artystycznie ciekawe ujęcie elektrowni wodnej i zapory w Pilchowicach.

Nagrodzone dziewczyny  są uczennicami Technikum Fotografii i Multimediów. Zdjęcia powstały podczas pleneru fotograficznego orgaznizowanego przez Gminę Wleń. Opiekę na plenerze oraz przygotowaniem uczennic do konkursu zajęła się Pani Danuta Bocheńska.

Serdecznie gratulujemy.