Jak wiemy czas Covid-19 jest ciężki dla nas wszystkich.  Nie możemy spotykać się z bliskimi i przyjaciółmi. Ze względów bezpieczeństwa musimy pozostać w  domach, gdzie czasami nie potrafimy znaleźć sobie zajęcia. Tymczasem uczniowie klasy 2F i 2Fg, podczas zajęć z fotografii z  Panem Krzysztofem Zwolińskim, wpadli  na pomysł wykonania fotomontażu przedstawiającego świat za 100 lat. Zadanie polegało na obejrzeniu filmu dokumentalnego „David Attenborough  – Życie na naszej planecie” i  stworzeniu jednej z dwóch wersji przyszłości. Pierwsza wersja -optymistyczna miała przedstawiać świat przyrody, w który nie będzie ingerował człowiek. Druga wersja była tą pesymistyczną, która miała pokazywać,  jak będzie wyglądać nasz świat, gdy będziemy go niszczyć. Uczniowie przyznają, że film był bardzo pouczający i dawał dużo do myślenia. Poniżej przedstawiamy prace, które wykonali uczniowie 2 F: Anastazja Ajzenbau, Emilia Gawrońska, Nikola Kos, Paula Masierak, Tomasz Goleniszcza  oraz uczniowie 2 Fg: Alicja Jaskułowska, Klaudiusz Krawczyk, Wiktoria Lisiecka, Julia Mularonek, Sandra Śpiewak, Maję Tymińską.

Tekst: Wiktoria Lisiecka (2 Fg)