W nawiązaniu do zainicjowanego przez amerykańskie Getty Museum wyzwania, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs na fotograficzną aranżację malarskich dzieł sztuki. Spotkał się on z żywym zainteresowaniem uczniów Liceum Plastycznego, którzy opracowali zadanie pod okiem nauczycielki historii sztuki- Ewy Mickiewicz. Młodzież podeszła do zadania bardzo wszechstronnie. Jedni próbowali realistycznie odtworzyć charakter dzieł, ich kompozycję, światło, kolorystykę, inni postawili na zabawę formą, która niejednokrotnie zaprowadziła ich w intrygującą sferę wyobraźni.
Wśród nagrodzonych znaleźli się:
I miejsce-Zuzanna Wieczorek-klasa II LPG oraz Jakub Wygnański-klasa II LSP
II miejsce-Magdalena Bolesta-klasa III LP, Matylda Kruk-klasa III LP oraz Wiktoria Ryba-klasa II LPG
III miejsce-Miriam Siemaszkiewicz-klasa I LP.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, bowiem wyłonienie laureatów okazało się niezwykle trudne.