Biblioteka szkolna ogłasza konkurs

| Napisany przez | Kategorie: Różne, Wydarzenia Gimnazjum, Wydarzenia Liceum Sztuk Plastycznych, Wydarzenia Szkoła, Wydarzenia Technikum

 

ARCYDZIEŁO NA KWARANTANNIE

Amerykańskie Getty Museum zaproponowało wyzwanie polegające na odtwarzaniu słynnych arcydzieł malarstwa za pomocą dostępnych w domu materiałów. Powstał szereg dowcipnych wariacji, które nie tylko odtwarzały, ale i komentowały dzieła w odniesieniu do współczesnych realiów, współczesnych mód oraz współczesnej mentalności. Nawiązując do pomysłu Getty Museum, biblioteka szkolna chciałaby namówić uczniów do podobnej aktywności. Parodiujcie sztukę, inscenizujcie ją, a efekty nadsyłajcie na adres mailowy szkoły z dopiskiem „ARCYDZIEŁO NA KWARANTANNIE”. Bawcie się sztuką! Niech ta niezobowiązująca przygoda stanowi przyjemną odskocznię od trudu zdalnego nauczania. Efekty waszej pracy zostaną upublicznione w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej szkoły. Najciekawsze realizacje zostaną nagrodzone. Udział w konkursie równoznaczny jest z akceptacją warunków. #gettychallenge

Zdjęcia pochodzą ze strony: https://mymodernmet.com/recreate-art-history-challenge/