Uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych zajęli trzecie miejsce w ogólnopolskim  konkursie „Wyczarowane z drewna”. Dyrektor Szkoły – Anna Szydłowska-Robak, opiekunowie i uczniowie są dumni bo dostali nagrody rzeczowe: 3260 zł dla szkoły, elektronarzędzia i nagrody indywidualne dla uczniów. Młodzież pod opieką Przemysława Niedbalskiego po raz kolejny pokazała, że potrafi wyczarować prawdziwe dzieła sztuki z drewna. W składzie medalowej ekipy znaleźli się: Daniel Koban, Jakub Rulkowski, Oktawian Pietkiewicz, Sławomir Szczepański z technikum technologii drewna. Autorką pomysłu na pracę konkursową była Alicja Kaniecka, nauczycielka przedmiotów zawodowych, wychowawczyni klasy.

Konkurs „Wyczarowane z drewna” ma wieloletnią tradycję i na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszej branżowej imprezy targowej związanej z przemysłem drzewnym – Drema w Poznaniu. Jest on dedykowany uczniom klas o profilu drzewnym. Oryginalna praca uczniów musi spełniać wymogi regulaminowe. Zasad jest taka, że należy wykonać z drewna lub materiałów drewnopochodnych przedmiot, który nie były dotąd powszechnie wykonywany z tego surowca. Wcześniej uczniom Rzemiosł udawało się wyczarować m.in. armatę, klucz francuski i karabin maszynowy. To właśnie dzięki karabinowi Diegtiariowa, dwa lata temu konkurs wygrał Daniel Pasiukiewicz z Rzemiosł.

O wydarzeniu piszą również w lokalnych mediach: https://www.jelonka.com/wyczarowali-drona-z-drewna-83314

tekst: Alicja Kaniecka

zdjęcia: Alicja Kaniecka i Krzysztof Kuczyński