18 czerwca w BWA odbył się wernisaż wystawy pod nazwą „Nauczyciele i uczniowie”, na której można zobaczyć prace nauczycieli i uczniów Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze.  Na uroczystości z okazji 40 – lecia Liceum Plastycznego pojawiło się wielu absolwentów Szkoły oraz liczne grono zaproszonych gości z przedstawicielami władz oraz artystami ze świata sztuki. Wśród obecnych nie zabrakło też aktualnych uczniów Naszej Szkoły. Wystawę otworzyła Anna Szydłowska-Robak, dyrektorka Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych oraz Luiza Laskowska, dyrektorka BWA. Honorowym gościem była Posłanka na Sejm RP Zofia Czernow. Bogdan Helik odczytał list Władysława Kuca opowiadający historię powstania Liceum Plastycznego. Wielu nauczycieli Plastyka wspominało czasy kiedy sami byli uczniami tej szkoły. Wystawę można oglądać do 6 lipca 2019 roku.