„Nauczyciele i uczniowie” – wystawa z okazji czterdziestolecia Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze.

Wernisaż: 18 czerwca (wtorek), godz. 17:00
Wystawa potrwa do 6 lipca 2019 r.

Od początku istnienia szkoły, od roku 1979, nauczaniem przedmiotów artystycznych zajmowali się artyści oraz plastycy. Było ich ponad dwudziestu. Niektórzy z nich byli absolwentami Liceum i powrócili po studiach do szkoły w celach pedagogicznych. Dla części z nich praca w PLSP była epizodem i nowym doświadczeniem. Nazwiska artystów i plastyków, pedagogów, takie jak : Władysław Czyszczon, Ewa Gerczuk-Moskaluk, Tadeusz Kaczmarek, Marek Liksztet czy Jan Superson, są dobrze znane w jeleniogórskim środowisku artystycznym. Osoby te mają duże zasługi w kształceniu uczniów i rozwoju szkoły. Dzięki pracy wszystkich nauczycieli Liceum Plastyczne w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspianskiego w Jeleniej Górze na stałe wpisało się w artystyczny pejzaż miasta i regionu.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace nauczycieli oraz uczniów-absolwentów szkoły.

W wystawie udział wezmą (tłustym drukiem wyróżniono nauczycieli): Małgorzata Amarowicz, Agnieszka Bar, Radosław Boruszak, Diana Charzyńska, Marta Chmielecka, Olaf Ciszak, Jakub Czyszczoń, Władysław Czyszczoń, Jarosław Danilenko, Karol Doliba, Karolina Duda, Paulina Dzika, Justyna Dżaman, Kamila Fyda, Radosław Gajewski, Ewa Gerczuk-Moskaluk, Joanna Gudakowska, Izabella Hollak – Zwolińska, Marta Hubaczek, Tadeusz Kaczmarek, Jerzy Kurowski, Paulina Kałużna, Milena Karolczak, Olga Kawacińska, Ewa Kopeć-Kotulska, Beata Kornicka-Konecka, Karolina Korol, Daniel Kromski, Kamila Krzyżaniak, Aleksandra Kujawska, Anna Kulak, Edyta Kulla, Mirosław Kuźma, Dawid Lasz, Marina Lewandowska, Marek Liksztet, Paula Lis, Alicja Lisowska, Marcin Łuczkowski, Marta Magierecka, Zbigniew Martin, Joel Młynarski, Agnieszka Owsianik-Garncarek, Tomasz Płonka, Zofia Podwika, Aneta Potaś, Justyna Rakoczy, Natalia Rałska, Kinga Ratajczyk, Damian Reniszyn, Mira Robaszewska-Migawa, Andrea Rutkowska, Bolesław Rzeczycki, Sandra Rzeszutek, Agnieszka Rzońca – Nienartowicz, Tomasz Ryfa, Władysław Sierka, Artur Skowroński, Robert Służały, Marcin Smosna, D. Sobala, Beata Sochańska, Monika Sopata-Ochrymczuk, Jan Superson, Seweryn Swacha, Agnieszka Ślipko-Strzałkowska,  Rafał Tomczak, Adriana Tymon-Mrozik, Katarzyna Ulanowska, Aleksandra Urban, Anna Waraszko, Marta Więcek, Rafał Wilk, Tomasz Wiśniewski, Aleksandra Witek-Bieniecka, Mateusz Witkowski, Malwina Wiśniewska, Tomasz Wrona, Artur Wrotniewski, Marcin Zieliński, Julia Znamienkiewicz, Marcin Znamienkiewicz, Krzysztof Zwoliński.

Wystawa realizowana przy pomocy finansowej Miasta Jelenia Góra.