4 czerwca 2019 roku w murach Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze odbył się finał Akademii Przedsiębiorczości. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia była Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze. Cykl kilku spotkań dotyczył sposobu prezentacji, nauki, pracy w zespole czy zaprezentowania własnej kreatywności. Podczas finału uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych prezentowali własny pomysł na biznes. Pierwsze miejsce zajęli Wiktoria Mękal, Jakub Rulkowski oraz Natalia Lewandowska prezentując firmę o nazwie Tree Work, która dotyczyła branży stolarskiej i sklepu meblowego, drugie miejsce zajęły Izabela Tupcik oraz Karolina Szach (tegoroczne absolwentki Liceum Plastycznego) z pomysłem na ART – Cafe czyli kawiarnie i sklep artystyczny, trzecie miejsce zajęli Elwira Kaczmarek oraz Kacper Zamłynny, którzy przedstawili projekt  firmy produkującej filmy animowane. Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje pomysły tworząc misję firmy, logotyp czy sposoby promocji. Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie Harbul – Bała za zaangażowanie i pilotaż całego przedsięwzięcia. Dziękujemy także sponsorom – Firmie Leroy Merlin z Jeleniej Góry oraz Starostwu Powiatowemu. Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego życzymy sukcesów w rozwinięciu tego pomysłu aby uczniowie innych szkół mogli skorzystać z tak cennego przedsięwzięcia.