Misja modułu 2 – „Jak występować publicznie? Jak się do tego przygotować?” – wykonana !

Zajęcia w ramach Akademii Przedsiębiorczości zorganizowanej przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego poprowadziła Pani Małgorzaty Martynoga.  Jako pierwsi warsztatom poddali się uczniowie Naszej Szkoły, którzy w ramach 5 godzinnych warsztatów zgłębiali tajniki opisywania siebie za pomocą obrazów, ćwiczyli dykcję i wypowiedzi do mediów, dokonywali autoprezentacji na forum publicznym, integrowali się stosując komunikację werbalną i niewerbalną a także przedstawiali kreatywne pomysły na własny biznes m.in. sklep z rękodziełem ceramicznym, hodowla zwierząt egzotycznych czy wytwórnia filmów animowanych dla dzieci.

W kwietniu adeptów „Akademii Przedsiębiorczości” czekają warsztaty z zarządzania projektami i efektywnej współpracy w zespole. W maju natomiast –pozyskiwanie funduszy na start-up i pisanie biznesplanów.

Finał projektu zaplanowany jest na czerwiec, ale już teraz widać jak młodzież z zajęć na zajęcia otwiera się, angażuje i chłonie wiedzę. To bardzo dobry prognostyk na przyszłość zarówno dla nich, jak dla naszego regionu. Im więcej pomysłów na biznes będą chcieli zaczynać na własnym podwórku, tym większa pewność, że Kotlina Jeleniogórska przestanie się wyludniać.

zdjęcia: Weronika Korokosz 3 FI