Dnia 26 lutego 2019 roku odbyła się w Naszej Szkole kolejna edycja międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „Have Fun with Poetry”, zainicjowanego przez Panią Renatę Sigrist. Uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjum z terenu Jeleniej Góry rywalizowali ze sobą, recytując utwory poetyckie w języku angielskim. W tym roku motywem przewodnim była „Fantazja”, a uczniowie w większości wybrali utwory J.R.R. Tolkiena, pochodzące z książki „Hobbit”. Konkurs, mający na celu rozwijanie zamiłowania do poezji i kultury anglojęzycznej, otworzyła Pani Dyrektor Anna Szydłowska-Robak, a nad całością czuwał główny organizator tegorocznej edycji, Pan Łukasz Gradkowski.

Przed zasadniczą częścią konkursu głos zabrał inny anglista z naszej szkoły, Pan Arkadiusz Kubala, który opowiedział o swojej długoletniej przygodzie z fantastyką i światem Tolkiena. Pokazał też uczestnikom część swojej kolekcji książek, komiksów i filmów związanych z tematem konkursu, m.in. książkę swojego autorstwa. W tym czasie wszyscy uczestnicy konkursu wraz ze swoimi opiekunami mogli rozkoszować się pysznościami przygotowanymi przez Panią Magdalenę Baniewską i jej uczniów.

Sam konkurs okazał się bardzo wyrównany, a jury składające się z nauczycieli-opiekunów z poszczególnych szkół, chwaliło wysoki poziom. Ostatecznie zwyciężczynią okazała się Martyna Mutkowska ze Szkoły Podstawowej nr 5, drugie miejsce przypadło Michałowi Tustirze z Gimnazjum nr 3, a na trzecim stopniu podium stanął Jakub Jurecki z Gimnazjum przy LO nr 1. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy. Wszyscy zwiedzili także bogato wyposażone pracownie zawodowe i artystyczne Naszej Szkoły.