19 lutego w Naszej Szkole odbyła się czwarta edycja olimpiady z Podstaw Przedsiębiorczości. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Prezydenta Miasta Pana Jerzego Łużniaka oraz patronatem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Ideą Olimpiady jest poszerzanie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości oraz integracja uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tematem przewodnim bieżącej edycji były ubezpieczenia. W olimpiadzie wzięło udział ponad 50 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych z województwa dolnośląskiego i lubuskiego oraz uczniowie z Dolnośląskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących im. Marii Grzegorzewskiej z Wrocławia. I miejsce zajął Seweryn Figura (Zespół Szkół Elektronicznych – Jelenia Góra), drugie miejsce zajęła Barbara Białogrecka (Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych im. Unii Europejskiej – Jelenia Góra) a trzecie miejsce zajęła Justyna Szczepankowska (Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im Stanisława Wyspiańskiego – Jelenia Góra). Wyróżnienie otrzymał Łukasz Dziemianko (Zespół Szkół Ekonomicznych – Żary). Podczas oczekiwania na wyniki odbyły się dodatkowe warsztaty. Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń opisali obowiązki przedsiębiorcy rozpoczynającego działalność gospodarczą w zakresie podlegania ubezpieczeniom. Przedstawiciele Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zajęli się tematem „Pół życia spędzisz w pracy. Nie zostawiaj tego przypadkowi. Zawód wybieraj świadomie”. Pracownicy Specjalnej Strefy Ekonomicznej zaprezentowali warsztaty pod tytułem: „Strefowy Klaster Edukacyjny wsparciem dla szkół i pracodawców”.

W przygotowaniu Olimpiady pomagali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, statuetki zostały wykonane przez nauczycieli Liceum Plastycznego: Panią Ewę Kopeć-Kotulską oraz Panią Agnieszkę Ślipko Strzałkowską. Program artystyczny przygotowali uczniowie: Daniel Koban z klasy 3 Technikum technologii drewna oraz Klaudiusz Radek z 1 klasy Liceum plastycznego, oprawę fotograficzno – filmową zapewnili Wiktoria Szczerba, Mateusz Cieciera, Danił Zagajewski i Dominik Zając z Technikum fotografii i multimediów oraz Klaudia Trojanowska i Katarzyna Mosiądz z Liceum Plastycznego. Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, którzy są z nami od pierwszej edycji: Urzędowi Miasta w Piechowicach, Kinu Helios, Urzędowi Miasta Jelenia Góra, Kwiaciarni Anastazja i Hotelowi Gołębiewski w Karpaczu.  Dodatkowo organizatorzy dziękują nowym sponsorom, którzy dołączyli w poprzednich latach:  Firmie Komputronik, Termom Cieplickim, Santander Consumer Bankowi, Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Panu Ryszardowi Dzięciołowskiemu, Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych, Wydziałowi Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze, Firmie Connect, Urzędowi Miasta Karpacz, Firmie Leroy Merlin, Galerii Sudeckiej, Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Klubowi Rotary Cieplice. Organizatorami Olimpiady są Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze oraz Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze, Uniwersytetu Ekonomicznego.

Organizatorami Olimpiady są Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze oraz Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze, Uniwersytetu Ekonomicznego.