19 grudnia 2018r. uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego zaprosili przedstawicieli „Schroniska dla małych zwierząt” w Jeleniej Górze, aby przekazać wyjątkową budę, prawdziwe M4 dla czworonoga. Pod kierunkiem nauczyciela – pana Przemysława Niedbalskiego uczniowie technikum technologii drewna: Jakub Rulkowski, Piotr Bialic, Wiktor Jurgiel, Jeremi Wowk i Kacper Tomaszewski wykonali ten prezent dla mieszkańca schroniska. Inicjatorem całego przedsięwzięci była pani  Dorota Zdanowska – nauczyciel biologii, która od lat rozbudza empatię i uwrażliwia uczniów.

Młodzież z ciekawością i wzruszeniem wysłuchała informacji o działalności schroniska i losach podopiecznych –  często tragicznych, przekazanych przez panią Annę Nikołajuk, która z wielkim zaangażowaniem prowadzi ten dom dla niechcianych zwierząt. Ponadto spotkaniu towarzyszył uroczy siedmioletni Czengo, który czeka i ma nadzieję, że znajdą Go w Schronisku kochający ludzie.

Uczniowie i pracownicy szkoły podarowali również  zebrane pieniądze, ciepłe koce, zabawki dla piesków oraz karmnik wykonany w szkole dla najmniejszych gości Schroniska.

 

 

Tekst: Olga Łukomska

Zdjęcia: Katarzyna Mosiądz, Dominik Zając