Magdalena Bolesta, Karina Dudzicz, Anna Juszczyk, Kamil Górny i Krzysztof Lis wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym związanym z historią naszych terenów. Na początku odbył się finisaż multimedialnej wystawy w BWA. Prezentowane tam były stare przedmioty, często jeszcze poniemieckie, których właścicielami stali się przybyli tu po wojnie Polacy. Do przedmiotów dołączono nagrane opowieści o historii tych rzeczy. Na finisażu właściciele dodatkowo opowiedzieli zgromadzonym barwne wspomnienia związane z tymi rzeczami. Następnie wystawa została zdemontowana przez widzów i wspólnie przeniesiona do Starej Papierni na ulicy Kilińskiego. W czasie przemarszu odbył się niezapowiedziany happening z udziałem uczennic Liceum Plastycznego. Na ulicy 1-go Maja w oknach jednej z kamienic pojawiły się postacie, które odegrały krótkie przedstawienie. W Starej Papierni na gości czekał już poczęstunek, odbył się również niezwykły koncert w wykonaniu Michała Sękowskiego. Następnym wydarzeniem, w którym wezmą udział nasi uczniowie będzie premiera spektaklu teatralnego zaplanowana na 8 grudnia. Zapraszamy ! Będzie to już kolejne wydarzenie projektu „Zobacz usłyszane” potwierdzające świetna współpracę Naszej Szkoły z Fundacją Mandala i Biurem Wystaw Artystycznych.