Zapraszamy na REJS żaglowcem „Generał Zaruski” 🙂 …..

….. tylko tych, którym mama już nie ścieli łóżka. Tylko tych, którzy potrafią zostawić w domu ciepłe kapcie. Tylko tych, którzy pragną przeżyć niepowtarzalną przygodę !!!!!

Z ramienia Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych oraz we współpracy ze Szkolnym Kołem Żeglarskim SKŻ „Horyzont” przy ZST „Mechanik” Jelenia Góra, chciałbym namówić w Wasna na udział w niecodziennej przygodzie jaką jest rejs żaglowcem. Zapraszam na pięciodniowy rejs keczem gaflowym –  „Generałem Zaruskim”. Ta kultowa jednostka, zbudowana w 1939r. (kapitalny remont zakończony  w 2012) przeniesie nas w przestrzeń odmienną od domowego podwórka. Rozpoczynając rejs spod słynnego gdańskiego „Żurawia”, przepływając obok Westerplatte, mijając „początek Polski” (jak mówią tubylcy na Hel ) popłyniemy przez Bałtyk po kres horyzontu. Będziemy się kierować na Bornholm, przepiękną duńską wyspę, która wraz z mniejszą  Christianso stanowi  bardzo ciekawy turystyczny cel żeglugi. Przepływając przez Świnoujście i  Zalew Szczeciński zakończymy przygodę w Szczecinie. Podczas rejsu każdy uczeń nie będzie pasażerem, lecz czynnym członkiem załogi . Będzie w pełni uczestniczył w jej obowiązkach, realizując zadania związane z prowadzeniem jednostki, a więc w pracach przy żaglach, cumach czy przy kole sterowym. Każdy będzie również brał udział w pracach porządkowych i pomagał w kuchni. Bałtycki rejs zawsze przynosi niezapomniane wrażenia. Warto „wyjść z domu” i zobaczyć nieskażone łuną miejskiego światła, pełne gwiazd nocne niebo,  światło latarni morskiej , czy pełen energii wschód słońca zza morskiego horyzontu, poczuć smak świeżej bryzy, poczuć wiatr we włosach, zobaczyć inne pływające jednostki, minąć się z wielkim kontenerowcem czy jachtem na żaglach. To wszystko można przeżyć podczas tego rejsu.

Więcej informacji :Rejs Generał Zaruski