Zapraszamy wszystkich uczniów na pokaz filmu „Mój dom” i spotkanie z reżyserką Magdaleną Szymków. Nasza Szkoła jest Partnerem projektu „Stąd jestem, to wiem”. Projekcja odbędzie się 27 października, w sobotę o godz. 18.00 w Starej Papierni przy ul. Kilińskiego 11. Udział w projekcji jest bezpłatny i dobrowolny.

Losy dwóch kobiet. Szczecin, z którego wygnano i Szczecin, w którym osiedlono. O tym, jak wielka historia łamie/tworzy/pisze pojedyncze życiorysy. O czym jeszcze? Zapraszamy do dyskusji po filmie.
Historia Dolnego Śląska jest także historią przesiedlonych. Otwarta projekcja oraz zaproszenie do dialogu wpisują się w działania projektu Stąd jestem, to wiem, którego tematyka rymuje się z wątkami filmu.  Istotą projektu Stąd jestem, to wiem jest opowieść. Opowieść o powojennych przesiedleniach z terenów dawnych Kresów Wschodnich, o zwyczajach, języku i tradycjach STAMTĄD oraz o tym, jak kształtowała się nowa rzeczywistość TU. Nurtowani świadomością, że jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może usłyszeć tę historię od jej świadków, twórcy projektu chcą dalej opowiadać historie, oglądać i pokazywać fotografie oraz przedmioty  STAMTĄD, STĄD, z wtedy.

Projekt został objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Jelenia Góra pana Marcina Zawiły.
Organizator: Fundacja Mandala      Partnerzy: Fundacja Otwarta, Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze, Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze
Projekt Stąd jestem, to wiem finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i ze środków Miasta Jelenia Góra.

Kontakt: Maciej Pierzchała – koordynator projektu  tel.: 606 627 630