28 września odbyło się podsumowanie pleneru „Ocalić od zapomnienia – Obrona Lwowa”. Uczniowie Liceów Plastycznych z Jeleniej Góry, Wrocławia, Opola, Łodzi i Katowic zaprezentowali swoje prace wykonywane pastelami. Imprezę uświetnili swoja obecnością: Pan Marcin Zawiła – Prezydent Miasta, Pan Piotr Paczóski – Zastępca Prezydenta Miasta, Pan Ivo Łaborewicz – Kierownik Archiwum Państwowego w Jeleniej Górze, Pani Maria Len –Wizytator Centrum Edukacji Artystycznej Regionu Dolnośląskiego, Pani Ewelina Wilburg-Marzec – Wizytator Centrum Edukacji Artystycznej Regionu Opolskiego i Śląskiego, Pan Stanisław Kańczukowski – Prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa, Pani Anna Bałkowska – Radna Miasta Jeleniej Góry oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji. Dodatkową atrakcją był występ uczniów z etiudą ” Święto wiosny” w reżyserii Pani Ewy Mickiewicz oraz wystawa pamiątek związanych z Niepodległością, powstałą pod opieką Pani Anny Czaplickiej. Przedstawiciele władz miasta i Rzemiosł, podziękowali uczestnikom wręczając pamiątki i dyplomy, dodatkowo wyróżniono Hotel Cieplice i Justynę Szczygielską, wręczając statuetki „Przyjaciel szkoły”.

Obrona Lwowa-plener artystyczny w Rzemiosłach

Świetna inicjatywa Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych. Młodzi artyści z Miasto Jelenia Góra, Łódź, Katowice, Opole i Wrocław tworzyli prace nt. " Ocalić od zapomnienia – Obrona Lwowa"Prace od 11 listopada oglądać będzie można w Muzeum Przyrodnbiczym#telewizja #Strimeo #plener #sztuka #uczniowie

Opublikowany przez Strimeo Piątek, 5 października 2018