Uczennica Liceum Plastycznego, Antonina Olszewska jest twórcą  projektu „Pomocna wizytówka”. Celem przedsięwzięcia było umożliwienie młodzieży z Jeleniej Góry łatwiejszego dostępu do informacji o instytucjach, organizacjach, które aktywnie zajmują się pomocą dla młodzieży oraz zapewnieniem bezpieczeństwa fizycznego i psychicznego.

Na informatorach w formacie wizytówek,  umieszczone są dane adresowe, numery telefonów oraz adresy internetowe instytucji wspierających młodzież w trudnych sytuacjach, większość z nich znajduje się w Jeleniej Górze.  W razie problemów z bezpieczeństwem w sieci, narkotykami, alkoholem, przemocą fizyczną i psychiczną itp. wizytówki pomogą w szybkim znalezieniu pomocy.  Informatory zostały rozprowadzone w instytucjach kulturalnych oraz szkołach na terenie Jeleniej Góry. Projekt był finansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i był realizowany z pomocą Centrum M.A.K. oraz Fundacją Obrazy bez Granic.