9 i 10 marca 2018 roku odbył się Pierwszy Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej zorganizowany przez Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego. Do współpracy zaprosiliśmy Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą w Jeleniej Górze oraz Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica.

W turnieju wzięło udział 15 drużyn – m.in. z Policji , Straży Pożarnej, uczelni wyższych oraz szkół ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry i Piechowic. Turniej miał na celu popularyzowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, a także integrację jednostek oświatowych, służb mundurowych i szkolnictwa wyższego. Honorowy Patronat objął Prezydent Jeleniej Góry.

Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom w szczególności: Firmie T.R.S. Artur Mądracki za opiekę medyczną. Pani Anna Przybysz dbała o zdrowie uczestników przez cały czas trwania turnieju. Pałacowi Wojanów, Kinu Helios, Hotelowi Gołębiewski, Firmie LeroyMerlin oraz Fabryce Formy Centrum Fitness za ufundowanie głównych nagród.  Cukierni Bristolka, Cukierni Piekarni Mrugała, Firmie Kapellanka, Dworowi „Korona Karkonoszy”, Piekarni Koziołek, Firmie Zielony Kredens, Pani Annie Rulkowskiej, „Ryneczek Zabobrze” – Stanisław Sudoł, Czekoladziarni za przepyszne słodkości. Szkole Tańca Tomasza i Beaty Tabor za przepiękny program artystyczny. Firmie Auchan, Hucie Julia, Firmie Jelenia Plast, Firmie BiG System oraz Firmie Aroll za pomoc przy organizacji turnieju.

Część sportową przygotowali nauczyciele w-f panowie: Sylwester Poniatowski oraz Dariusz Piotrowski.

Pierwszego dnia obserwowaliśmy zmagania piętnastu drużyn w czterech grupach, natomiast drugiego dnia dwie najlepsze drużyny z każdej grupy utworzyły pary ćwierćfinałowe.

Wszystkie biorące udział w turnieju drużyny stworzyły niezwykle atrakcyjne i stojące na bardzo wysokim, sportowym poziomie widowiska. Warty podkreślenia jest fakt, iż spora część spotkań zakończyła się zaciętymi tie-breakami.

1 miejsce zajęła drużyna Absolwentów, Belfra i Sympatyków KPSW – trenerem jest Pan Wojciech Lara.

Drugie miejsce zajęła drużyna z Policji pod dowództwem Pana Marcina Maciejewskiego.

Trzecie Miejsce zajęła drużyna Straży Pożarnej z Jeleniej Góry – trenerem jest Pan Andrzej Ciosk.

Puchar Pociechy Duchowej trafił do Zespołu Szkół Przyrodniczo Usługowych z Jeleniej Góry.

Statuetki i medale zostały wykonane przez Nauczycieli z Liceum Plastycznego Panią Agnieszkę Ślipko – Strzałkowską i Panią Ewę Kopeć – Kotulską. Obręcz na główną nagrodę wykonał Pan Ireneusz Kulikowski z Liceum Plastycznego.

Drewniane puchary dla najlepszych zawodników wykonali Oktawian Pietkiewicz i Paulinę Kolej pod okiem Pana Ryszarda Dudka i Przemysława Niedbalskiego.

Główna nagrodą była piłka z autografami naszych Mistrzów Świata z 2014 roku, ofiarowana przez Pana Grzegorza Gibaszka Dyrektora SP ZOZ w Turku.

Wszystkim dziękujemy za tak liczne przybycie.

Zespołowi Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 dziękujemy za przepyszny catering podczas turnieju.

Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej za użyczenie hali sportowej na której odbył się turniej.