Dnia 20.02.2018 w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych odbyło się szkolenie z zakresu obsługi narzędzi firmy Festool. Szkolenie przeprowadził przedstawiciel firmy Pan Grzegorz Bator. W szkleniu udział brali uczniowie klas technika technologii drewna.

Podczas szkolenia uczniowie wykonali taboret z zastosowaniem nowatorskiego systemu połączeń Domino firmy Festool. Niezbędne prace stolarskie wykonali na pilarce Kapex 60 oraz wiertarko-wkrętarce TXS. Poza wymienionymi urządzeniami pracę uczniów wspierał odkurzacz mobilny CLT. Wszystkie urządzenia pochodzą z asortymentu produktów firmy Festool.

Uczestnicy wynieśli ze szkolenia wiedzę na temat nowatorskich rozwiązań stosowanych w branży stolarskiej oraz frajdę z możliwości pracy na nowych urządzenia.