Dnia 1 grudnia uczniowie Liceum Plastycznego z cieplickich Rzemiosł mieli okazję współpracować z Przemysławem Trustem Truścińskim – jednym z najwybitniejszych polskich twórców komiksów. Autorem tysięcy ilustracji do tekstów prozatorskich i artykułów prasowych oraz projektów graficznych do gier komputerowych, m.in. postaci Geralta do pierwszej części gry Wiedźmin. 

Młodzież, pod okiem artysty, rysowała swoje komiksy. Motywem przewodnim prac wykonanych na zajęciach była postać Pani Grażyny także zwanej Grażką oraz Panią G. Scenariusz komiksów został wcześniej przygotowany na warsztatach, które odbyły się 22 listopada, pod opieką Dominika Szcześniaka. Każdy z uczestników początkowo miał napisać rzeczownik na kartce a następnie podać osobie po swojej prawej stronie. Z połączenia przypadkowych wyrazów oraz postaci Pani Grażyny powstały zaskakujące scenariusze. Dominik Szcześniak to znany twórca komiksów i scenarzysta – wieloletni redaktor naczelny magazynu Ziniol, krytyk, felietonista i badacz komiksu undergroundowego. Warsztaty  przebiegały w sympatycznej atmosferze. Wyczuwalna była obecność wyimaginowanej bohaterki – Pani Grażynki. Rezultatem spotkań będzie wydanie zina, książeczki zawierającej wszystkie komiksy wykonane przez uczniów Liceum Plastycznego. Wydawnictwem zajmie się Piotr Machłajewski z  Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze, który zorganizował to wartościowe przedsięwzięcie.