Nasze gimnazjum może się kolejny raz poszczycić 100% zdawalnością międzynarodowego egzaminu First Certificate in English organizowanym w Cambridge w UK. Egzaminy są przygotowywane w Anglii i tam sprawdzane, a przeprowadzane w centrach egzaminacyjnych w całej Europie. Nasi uczniowie Laura Tlałka i Łukasz Klukowski zaliczyli ten egzamin z wysokim wynikiem. Jesteśmy z nich dumni, gdyż poziom B2 (matury rozszerzonej) jest ogromnym osiągnięciem dla gimnazjalistów. Uczniowie przygotowywali się do egzaminu w szkole pod kierunkiem Renaty Sigrist.

W dniu 14.12.2017 odbędzie się powiatowy etap konkursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista. Tym razem z naszej szkoły wezmą w nim udział dwie osoby:Mateusz Adamczak z kl. IIa oraz Łukasz Sokołowski z kl. IIIa. Serdecznie gratulujemy!Łukasz przygotowuje się z grupą kolegów do egzaminu FCE. Mamy nadzieję na kolejny sukces!Dotychczas nasi uczniowie zdobyli: 3 certyfikaty na poziomie B1, 8 certyfikatów FCE (B2) oraz jeden certyfikat Cambridge Advanced English (CAE) poziom C1