Dnia 14.03.2017 r. w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych uroczyście obchodzono Międzynarodowy Dzień Liczby π. Z tej okazji uczniowie trzecich klas gimnazjum przygotowali i zaprezentowali projekt „Pi razy drzwi”.

Każdy przechodzień, który w tym dniu, nawet przypadkiem zaszedłby do „Rzemiosł”, rozpoznałby bez problemu, jakie to święto. W całej szkole można było poczytać i posłuchać ciekawostek, pooglądać artystyczne prace uczniów związanych z tą liczbą. Kolorowe korytarze ozdobione balonami i innymi dekoracjami, same opowiadały historię słynnej „ludolfiny”.

W czasie długiej przerwy rozstrzygnięto i ogłoszono wyniki konkursów. Najlepszy w konkursie wiedzy na temat liczby Pi okazał się Igor Olczak. Uczniowie głosowaniem zadecydowali o zwycięstwie pracy plastycznej – uczennicy Wiktorii Nowak oraz literackiej – Martyny Mikulskiej.

Wicedyrektor gimnazjum pani Anna Szydłowska-Robak uroczyście wręczyła dyplomy i nagrody laureatom oraz podziękowała za przygotowanie projektu uczniom i ich opiekunom p. Agnieszce Bilskiej i p. Katarzynie Gnich.

Nauczyciele matematyki wierzą, że po organizacji tego szkolnego święta 14-tego marca, już żaden z uczniów nie zapomni, że liczba π to w przybliżeniu właśnie 3,14.