W dniu 27 maja o godzinie 16.00 w Książnicy Karkonoskiej została otwarta wystawa pn. „Inspiracje 2015”. Wystawę oglądać będzie można do końca czerwca. Na wystawie prezentowane są prace uczniów Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze kształcących się na kierunku fototechnik oraz na specjalizacji fotografia w Liceum Plastycznym.

Jak co roku możemy oglądać prace powstałe w różnych technikach. Są one niewątpliwie efektem początków fotograficznej przygody młodych ludzi. Mimo to efekty ich działań, wskazują na dużą pomysłowość, wyobraźnię tak ważną w każdej dziedzinie sztuki. Inną cechą prezentowanych prac jest świadomy dobór różnych technik powstawania zdjęć, które uczniowie mogą poznawać w procesie nauczania. I tak między innymi możemy zobaczyć efekty uzyskiwane drogą cyfrowego montażu, fotografii pinholowej i klasycznej, grafiki komputerowej czy też wykorzystania długich czasów naświetleń.

Uczniowie Rzemiosł biorą udział w wystawach i konkursach fotograficznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Przykładem mogą być ostatnie prace multimedialne Wiktorii Ciepieli, Nikoli Malinowskiej i Szymona Bialica, które otrzymały I nagrodę w ogólnopolskim konkursie na mini projekt badawczy w zawodzie fototechnik. Wystawa ma na celu z jednej strony pokazanie obecnych możliwości młodych twórców, a z drugiej zachęcić do dalszej aktywności w tej dziedzinie. Zapraszamy młodych ludzi do własnej oceny i refleksji nad pracami. Zachęcamy do odwiedzenia Galerii w Książnicy Karkonoskiej.

W wystawie wzięli udział: Szymon Bialic, Wiktoria Ciepiela, Daria Chraścina, Aleksandra Drozd, Paulian Drżał, Paulina Dzika, Agata Grasza, Ernest Grzeszczakowski, Katarzyna Jastrząb, Bartosz Jordan, Katarzyna Kołdys, Nikola Kozak, Justyna Olech, Anna Oleksy, Małgorzata Madziarek, Niola Malinowska, Aneta Potaś, Wiktoria Reslerowska, Anna Równicka, Anna Senftleben, Paweł Sokołowski,  Nicol Szajkowska, Kamila Szpala, Angelika Szuter, Agata Śliwa, Tomasz Taf, Joanna Tomaszewska, Sara Rusewicz, Tomasz Wiśniewski i Katarzyna Zmysłowska