Dnia 11.01.2017r. w auli szkolnej Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze odbyła się XI edycja konkursu recytatorskiego poezji angielskiej „Have Fun with Poetry”. Udział wzięli uczniowie z jeleniogórskich gimnazjów (gimnazjum nr4, gimnazjum przy ZSnr1 i gimnazjum w ZSRArt). Rywalizacja była zacięta, uczniowie zaprezentowali się bardzo ambitnie, zauważalne także jest, że poziom z roku na rok staje się coraz wyższy. Nagrody konkursowe ufundowały wydawnictwo Oxford University Press i Książnica Karkonoska, natomiast nagrodą główną był darmowy wyjazd do Hiszpanii, ufundowany przez pana Dariusza Rausa, właściciela biura turystyki szkolnej Londar. Konkurs podzielony był na trzy kategorie- klas I, II i III.
Nasze zwycięstwa:
Zwycięzcami w kategorii klas pierwszych byli: m-ce I: Julia Gurmińska z gimnazjum w ZSRArt, m-ce II: Laura Stefanowicz z gimnazjum w ZSArt;
w kategorii kas III: m-ce I: Laura Tlałka z gimnazjum w ZSArt
Laureaci miejsc pierwszych losowali między sobą nagrodę główną, Zwycięzcą w tym losowym pojedynku okazała się uczennica gimnazjum przy LO1. Wraz z uczniami naszej szkoły pojedzie ona na ośmiodniową wycieczkę Hiszpanii w maju 2017r.