W dniu 9 listopada w Galeria BWA Jelenia Góra odbył się Pokaz Finałowy Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze. Jest wynikiem sukcesu w piątej edycji Konkursu Programu Grantowego „Wena” Fundacji Rodziny Staraków – konkurs na projekt edukacyjno-artystyczny pt. „Co słychać w sztuce?”
“Ciało & skóra: eksploracja ludzkiej formy – poszukiwanie nowych wymiarów percepcji, wrażliwości w sztuce ruchu i performance’u” – zdobył uznanie, a teraz chcieliśmy podzielić się efektami naszej pracy z Państwem.
Imprezę otworzyła Dyrektor Szkoły Pani Anna Szydłowska-Robak wraz z Dyrektor BWA Panią Luizą Laskowską witając wszystkich przybyłych. Po „występie” uczniów Pani Wiesława Giedrojć (Członek Zarządu Fundacja Rodziny Staraków / Spectra Edu i Pomysłodawczyni Program Grantowy „Wena”) wręczyła dyplomy i podziękowania uczestnikom performance’u.
W tym ważnym dla nas wydarzeniu swoją obecnością zaszczyciło nas grono znakomitych osób między innymi Pan Jerzy Łużniak- Prezydent Miasta Jeleniej Góry, Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Piotr Iwaniec, Pani Aleksandra Wochal z biura poselskie Pani Poseł Zofii Czernow, Menedżerka ds. Komunikacji i Mediów Społecznościowych, Spectra Edu Koordynatorka Programu Grantowego „Wena” Pani Karolina Kępczyk, Dyrektor oraz nauczyciele ze szkoły w Tarnopolu, radni miasta, dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie i pracownicy jeleniogórskich szkół oraz rodzice. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie.
Koordynator projektu: Małgorzata Amarowicz
Muzyka i plakat: Julianna Pętlicka
Performance: Martyna Grzesiak, Julia Szczygieł, Marika Burmistrz
Pozostali uczestnicy: Jakub Wygnański, Luba Jaskólska, Karina Dudzińska, Kamila Pierożyńska, Oliwia Kurantowicz, Maja Czajkowska, Adrianna Siekaniec, Amelia Zielińska, Milena Uradzińska, Julia Paszko
Roksana Plesner – nauczyciel biologii
Marta Bartos – kostiumy
Katarzyna Klafta – asystent i charakteryzator
Danuta Bocheńska – zdjęcia