W dniu 12.05.2017 młodzież gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej wybrała się do Pragi. Opiekunami wycieczki były p. Anna Liskiewicz, p. Renata Sigrist, p. Beata Mazur oraz p. Arkadiusz Kubala.

Stolica Czech przywitała nas piękną pogodą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru przez Hradczany z zamkiem oraz gotycką katedrą Św. Wita, następnie udaliśmy się do dzielnicy zwanej Malá Strana pełnej pięknych barokowych pałaców, malowniczych kamieniczek, wąskich uliczek, zaułków i zabytkowych kościołów. Zobaczyliśmy tu między innymi ścianę Johna Lennona; Praski Mostek Zakochanych, z zapiętymi na nim kłódkami, symbolizującymi wieczną miłość; słynny średniowieczny Most Karola; praski Orloj, czyli średniowieczny zegar astronomiczny znajdujący się na południowej ścianie Ratusza Staromiejskiego. Zwiedzanie zakończyliśmy na placu Wacława – bulwaru z mnóstwem sklepów z pamiątkami i lokali gastronomicznych.