Dnia 15 maja 2017 r.  w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych obchodzono Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji uczniowie gimnazjum pod opieką p. Katarzyny Gnich zorganizowali wiele atrakcji dla swoich rówieśników. Gimnazjaliści zmierzyli się w trzech konkursach pod hasłem „Rodzina”: plastycznym, literackim oraz wokalnym. Jednak głównym punktem programu był tego dnia szkolny turniej „Familiada”. Wszystkie pytania quizu związane były z rodziną (sposobami spędzania czasu, wspólnymi posiłkami, wakacjami itp.) Prowadzący Michał, niczym telewizyjny pan Karol, pomiędzy zadawanymi pytaniami, zachęcał wszystkich uczestników do opowieści o sobie i swoich zainteresowaniach, zabawiał anegdotkami. Uczniowie przygotowali słodki poczęstunek dla uczestników uroczystości oraz gości, aby każdy tego dnia poczuł w szkole ciepłą, niemal rodzinną atmosferę.