W środę 23.03.2022 w Zespole Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze odbyła się już szósta edycja konkursu Młodego Informatyka pod przewodnictwem Pana Jarosława Strzały i Pana Bartosza Bryniarskiego. Uczniowie z terenu województwa dolnośląskiego brali udział w trzech konkurencjach: tworzenie strony WWW, zarabianie wtyków rj45 oraz ogólny test wiedzy z dziedziny informatyki. W konkursie wzięło udział 19 uczniów ze szkół podstawowych. Dzięki naszym sponsorom, żaden z uczestników nie opuścił murów naszej szkoły z pustymi rękami. Specjalne podziękowania dla firmy CodeTwo , która ufundowała nagrodę główną Play Station 5, plecaki, koszulki i inne nagrody dla najlepszych uczestników konkursu, czym przyczyniła się do wywołania uśmiechów na wielu twarzach młodych ludzi. Wielkie podziękowania również dla pozostałych sponsorów takich jak: Eskaro, Sikla Polska, MiastoKowary, Kino Helios Polska oraz Pizza Hut. Konkurs ponownie okazał się okazją do miłego spędzenia czasu, świetną zabawą połączoną z nauką, co niejednokrotnie powtarzali uczestnicy. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w konkursie jak i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten konkurs mógł się odbyć. Pierwsze miejsce zajął Kajetan Perliński ze Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach, drugie miejsce należało do Pawła Antoniego Gumieniak ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze, trzecie miejsce zajął Maksymilian Kozłowiecki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałbrzychu. Serdecznie gratulujemy.