Uczennica klasy drugiej technikum Helena Korczycka skończyła niedawno zdjęcia do roli Józi w nowej filmowej adaptacji „Chłopów” Wł. Reymonta. Droga do otrzymania tej roli nie była łatwa. Helena najpierw wysłała zdjęcia by, jak to sama określiła, „zobaczyć czy się podoba”. Została potem poproszona o nagranie krótkiego filmu, w którym opowiada o sobie oraz interpretuje otrzymany od autorów filmu tekst. Kolejnym etapem był casting w Warszawie, w trakcie którego, w obecności reżysera, Helena na różne sposoby interpretowała fragmenty scenariusza.
Na odpowiedź uczennica czekała trzy miesiące, aż wreszcie w marcu… zadzwonił telefon! Dostała wymarzoną rolę! Zdjęcia próbne rozpoczęły się pod koniec lipca, w sierpniu zaś plan filmowy ruszył pełną parą. Jej wrażenia? Helena mówi, że poznała tam swoją drugą rodzinę, a spędzone na planie cztery miesiące były najlepszymi w jej życiu. My się bardzo cieszymy i Heli gratulujemy!