4 lutego 2020 roku odbyło się uroczyste otwarcie pracowni zawodowej nowego kierunku kształcenia – technik przemysłu mody. Gościem specjalnym był Pan Bogusław Słaby – Prezes Sektorowej Rady ds. Kompetencji Moda i Innowacyjne Tekstylia z Warszawy. Pani Dyrektor – Anna Szydłowska – Robak miała zaszczyt powitać m.in. : zastępców prezydenta miasta – Pana Janusza Łyczko i pana Konrada Sikorę, przewodniczącego Rady Miasta Pana Wojciecha Chadży i przewodniczącą Komisji Oświaty Panią Annę Bałkowską oraz przedstawicieli władz oświaty: Pana Ryszarda Wacha, Pana Pawła Domagałę, Panią Gabrielę Bajek. Wśród gości byli również przedstawiciele film związanych z przemysłem odzieżowym, m .in. p. Anetta Ejlak, p. Krystyna Lemiesz, p. Kordian Dmochowski. Technik przemysłu mody to kierunek, który powstał w związku z zapotrzebowaniem pracodawców z branży odzieżowej na wykwalifikowaną kadrę. Nasza Szkoła przystąpiła do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego i dzięki wsparciu Urzędu Miasta udało się w pełni wyposażyć pracownię w profesjonalny sprzęt. W ramach środków własnych Szkoła dokonała remontu pomieszczeń, podłączenia elektryczności i internetu. Dzięki temu, że Szkoła oferuje profesjonalnie wyposażone pracownie może liczyć na większy nabór. Mamy nadzieję, że dzięki temu młodzież chcąca kształcić się na fachowców w zakresie mody, wybierze Naszą Szkołę. W organizację uroczystości włączyli się również nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Nie zabrakło również aktywnych uczniów i bardzo pomocnych rodziców. Za co wszystkim serdecznie dziękujemy !