W Naszej Szkole dokładnie o godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Akcja jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 mln uczniów i nauczycieli z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą. Pomysłodawcą akcji była Rada Dzieci i Młodzieży przy MEN. W tym roku w akcji wzięło udział ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i innych placówek z terenu całej Polski. Podobnie jak w ubiegłym roku w tym roku do akcji włączyły się również szkoły poza granicami naszego kraju. Wpłynęły od nich ponad 100 zgłoszeń; najwięcej ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Argentyny, Armenii, Afryki, Kazachstanu, Ukrainy, Turcji, a także z krajów europejskich takich jak: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Austria, Litwa czy Belgia.