Nauczyciele Liceum Plastycznego są projektantami i realizatorami cyklu rzeźb przedstawiających jelonki, które staną na ulicach Jeleniej Góry. Pierwszy już jest. Pojawił się przy głównym budynku Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze. Odsłonięcie rzeźby połączono z obchodami  50–lecia uczelni. Pomysłodawczynią Ekonomka jest Ada Tymon-Mrozik, we współpracy z Marcinem Znamienkiewiczem. Nauczyciele wymyślili projekt i wykonali model w glinie, który był następnie odlany w brązie w profesjonalnej odlewni artystycznej znajdującej się w Czechach. Dyrektorka Naszej Szkoły – Pani Anna Szydłowska-Robak przypomina, że szlak jelonka wzorowany jest na pomyśle wrocławskich krasnali, czy wałbrzyskich gwarków. Każda figura będzie nawiązywać do miejsca, w którym zostanie zlokalizowana. Prezydent Jeleniej Góry – Jerzy Łużniak – jest bardzo zadowolony z inicjatywy Naszej Szkoły i podziękował artystom Liceum Plastycznego za bardzo dobrą robotę.

O jelonku możemy również przeczytać w lokalnych mediach:

https://www.jelonka.com/jelonek-ekonomek-83535/foto/11