„Sztuka malowania staje się lepsza, jeśli się ją poznaje z miłością i przyjemnością, niż jeśli pod przymusem.”
Albrecht Dürer

Maturzyści Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze / 18 maja (piątek) / Międzynarodowy Dzień Muzeów/ godzina 14.00 / Plac Ratuszowy przy BWA w Jeleniej Górze

Zapraszamy na 10-minutowy happening oparty na „Traktacie o malarstwie” Albrechta Dürera, podany w niekonwencjonalnej, agresywnej i natrętnej formie, inspirowanej tendencjami awangardowymi (malarstwo gestu, happeningi, dadaistyczny bunt wobec mitologizacji artystów nowożytności i nowoczesności), które uczniowie poznali na zajęciach historii sztuki.

Udział biorą:

Martyna Dombrowska
Aleksandra Kołodziej
Pola Kołodzińska
Aleksandra Koneczna
Anna Pasiak
Wiktoria Reslerowska
Małgorzata Wasilewska

Pokaz ten odnosi się także do pożądanego przez uczniów kształtu nauczania opartego o samodzielną aktywność, pasję oraz spontaniczność wyrazu, w czym pomaga otwartość i kreatywność prowadzącej uczniów, historyczki sztuki: Ewy Mickiewicz

Będzie to drugi pokaz młodzieży z Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze, pierwszy okazał się być wielkim sukcesem, zaintrygował i pozostawił wielki niedosyt.

Zapraszamy do uczestniczenia w kolejnym pokazie tych wspaniałych młodych ludzi!